Galatasaray’dan transferde Goretzka bombası! Görüşmenin detayları belli oldu

Transferde elini çabuk tutmak isteyen Galatasaray, yeni sezonun kadrosunu bir an önce oturtmayı planlıyor. Sarı-Kırmızılılar’da hem kadroya katılacak isimler hem de ayrılacak isimler konusunda yoğun bir dönemden geçiliyor.

GORETZKA ABLUKASI

Galatasaray’da yeni gündem Leon Goretzka transferi. Orta sahaya takviye doğrultusunda uzun süredir çalışmalarda bulunan Sarı- Kırmızılılar, 6 ve 8 numaralı pozisyona 1 veya 2 takviye birden yapacak. Şampiyonlar Ligi’nde ilerlemek isteyen ve kadrosunu güçlendirmek adına gözü karartan Cim Bom, Goretzka konusunda daha somut adımlar atmaya başladı.

Erden Timur sonrası yurt dışı transfer operasyonlarını üstlenen İbrahim Hatipoğlu ve Cenk Ergün, Almanya’da Bayern Münih yetkilileri ile masaya oturdu. Bu toplantı öncesi Goretzka’nın menajeri ile yapılan görüşmenin de olumlu geçtiği öğrenildi.

BAŞKANDAN TAM YETKİ

Bayern’in satış listesine koyduğu 29 yaşındaki orta sahanın talibi çok. Bu nedenle Alman devi kapıyı yüksekten açarken, Hatipoğlu ve Ergün ikilisinin pazarlıkları sürdüreceği öğrenildi. Başkan Dursun Özbek, ikiliye tam yetki verdi.

HER İHTİMAL DÜŞÜNÜLDÜ

Sarı-Kırmızılılar yaz transfer döneminde bu seviyede 1 veya 2 oyuncuya ciddi bir bütçe ayırmış durumda. Ancak Goretzka girişiminin olumsuz sonuçlanması ihtimaline karşı Galatasaray cephesinde alternatif isimlerle de temaslar devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir